مجموعه …. شما را به خرید بهترین خدمات ایزو دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

الزامات استاندارد ایزو ۱۵۱۸۹

آنچه در این مقاله می خوانید...

الزامات ایزو 15189
ایزو 15189

برای اینکه با الزامات استاندارد ایزو ۱۵۱۸۹ آشنا شوید می توانید با خواندن متن زیر در مورد این استاندارد و روش اجرایی آن در آزمایشگاههای پزشکی آگاه شوید.
استاندارد مربوطه برای آزمایشگاههای پزشکی ایزو ۱۵۱۸۹ نام دارد این ایزو و روش اجرایی آن از ترکیب دو استاندارد ایزو ۱۷۰۲۵ و ایزو ۹۰۰۱ درست شده است و این بدان معنی است که این استاندارد کامل ترین استاندارد در زمینه پزشکی شناخته شده است.

الزامات ایزو ۱۵۱۸۹

برای آشنایی با الزامات ایزو ۱۵۱۸۹ باید با دو نوع وِیژگی درون آزمایشگاههای پزشکی آشنا شوید. ویژگی اول روش های اجرایی قبل از آزمایش و ویژگی دوم روش های اجرایی بعد از آزمایش است.
روش های اجرایی قبل از آزمایش تمامی فعالیت هایی است که بیمار را برای انتقال به آزمایشگاه آماده می کند و این روش ها توسط الزامات این استاندارد انجام می پذیرد مانند نمونه گیری، انتقال درخواست بیمار به مسئول آزمایشگاه، انتقال نمونه و شروع آزمایش.
روش های بعد از آزمایش شامل بررسی نمونه انجام گرفته شده بر روی بیمار، ارسال نتایج، الگو برداری از نتایج، بررسی نتایج و حفظ کردن نمونه های گرفته شده بر روی بیمار.
در استاندارد ایزو ۱۵۱۸۹ تمامی وظایف اشخاص مشخص و معلوم می شود و هم چنین میزان ارتباط بین اشخاص مختلف درون آزمایشگاه کار را تعیین می کند و این ارتباطات درون سازمانی مشخص می شود.
هم چنین این استاندارد ارتباطات خارج از سازمان را نیز مشخص می کند ارتباطاتی که در خصوص اعلام نتایج آزمایش ها انجام می پذیرد و ممکن است نمونه هایی به خارج از سازمان برای بررسی و آزمایش و تعیین نتایج آنها برده شوند که این استاندارد تمامی این عوامل و بخش ها را به طور کامل مشخص و قابل ردیابی می کند.
در استاندارد ایزو ۱۵۱۸۹ همان طور که اشاره شد تمامی بندهایی که در ایزو ۹۰۰۱ است و به کار سیستم آزمایشگاهی بیاید مورد بررسی و پیاده سازی قرار می گیرد هم چنین مباحث مربوط به کالیبراسیون دستگاههای پزشکی از نظر کمیت و هم چنین سیستم های تعمیرات و نگهداری به طور کامل شرح داده می شود و اجراء می گردد.
شما عزیزان می توانید برای بهترین مشاوره در زمینه استاندارد ها با شماره زیر و یا از طریق تلگرام و یا ایمیل زیر ارتباط بگیرید.

منبع: استاندارد سازی جهانی

نام مدیریت مجموعه

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه …. شما را به خرید بهترین خدمات ایزو دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید